Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality a postřehy

Příspěvky

V Rusku po důlním neštěstí zatkli 5 lidí

1. 12. 2021

images.jpgRuský soud nařídil zatčení pěti lidí po čtvrtečním neštěstí v uhelném dole v Kemerovské oblasti na Sibiři s 51 oběťmi. Mezi zatčenými je i ředitel dolu a jeho zástupce. Hrozí jim až sedm let odnětí svobody. Uvedl to server Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.

 

Stane se uhlí ekologickým zdrojem energie? Nová technologie ukazuje, že možná ano

30. 11. 2021

fototapeta-nerd-smajlik-student.jpgStane se v budoucnu uhlí ekologickým zdrojem energie? Nová technologie ukazuje, že je to možné. Australská organizace pro nízkoemisní zdroje si tak nechá vypracovat studii proveditelnosti. Díky uhlí by se snadno vyrobil vodík a zbylé emise by se trvale uložily pod zem.

 

Václav Klaus: Ano, budeme chudší

29. 11. 2021

index.jpg„Neměly by mezi sebou bojovat uhelná a plynová lobby, bude-li tento boj nesmiřitelný, vyhraje třetí – Zelení a Piráti. A Gréta Thunbergová. A my všichni prohrajeme,“ říká Václav Klaus v rozhovoru pro iUHLI.cz.

 

Němci skončí s uhlím dřív. Česko po roce 2030 čekají velké problémy

26. 11. 2021

1275055646sy4hxf.jpgNová německá vláda výrazně zrychluje odklon země od uhlí. Tamní elektrárny a teplárny ho přestanou spalovat ideálně už v roce 2030, vyplývá z koaliční smlouvy vznikající vlády. Dokument zveřejnili němečtí sociální demokraté, liberálové a Zelení po dlouhých jednáních ve středu odpoledne. Končící kabinet Angely Merkelové přitom počítal až s rokem 2038.

 

Doucha z kauzy OKD se soudí o miliony odškodného

25. 11. 2021

autori-smajlik.jpgObvodní soud pro Prahu 2 se v pondělí po více než dvou letech vrátil ke kauze kontroverzní privatizace důlní společnosti OKD z roku 2004. Tentokrát však neřeší trestní odpovědnost aktérů případu, kterou už soudy definitivně odmítly, nýbrž žalobu na náhradu škody jednoho z původně obviněných mužů.

 

Hejtman: Uhlí se ještě nezbavujme, není náhrada

24. 11. 2021

divici-se-smajlik-button.jpgStále ještě nemáme náhradu za energii vyrobenou z uhlí, kterou potřebujeme, řekl v rozhovoru pro MF DNES hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO), který má za sebou rok ve funkci.

 

Důlní železnice může být práce i koníček

23. 11. 2021

happy-cartoon-smiley-face-thumb2268974.jpgLukáš Damborský je jedním z těch, kdo dokázali spojit práci a svou zálibu. Přes den pracuje v dílnách oprav železničních kolejových vozidel, odpoledne se věnuje oblíbenému modelářství. Zaměřuje se na důlní železnici, se kterou přichází denně do kontaktu v zaměstnání.

 

Generel OKR – vznik a význam

22. 11. 2021

fototapeta-nerd-smajlik-student.jpgV současné době se hlubinná těžba černého uhlí v české části Hornoslezské pánve blíží ke svému konci. Podle původních předpokladů má těžba skončit v roce 2022. Vše vypadá jako přirozený vývoj a jen znalec ví, že současná žalostná situace v OKR byla vyvolaná diletantským vedením státu i privatizované společnosti OKD, a ne neustále proklamovaným dotěžením ložiska a špatnými ekonomickými podmínkami na trhu. Neschopnost a nezájem hospodářského vedení státu na počátku devadesátých let v podstatě odrovnala a odsoudila náš největší černouhelný revír k zániku.

 

Místo zavržení uhlí země schválily jen odklon

19. 11. 2021

_vyr_277512766-popelnik-original.jpgPředstavitelé téměř 200 zemí světa se na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země pod tlakem Číny a Indie souhlasily namísto zavržení uhlí s postupným odklonem od jeho používání k výrobě elektrické energie.

 

OKD se bude bránit proti nepravdivým tvrzením odvysílaných v pořadu ČT Otázky Václava Moravce

18. 11. 2021

sdvyzbcqc7hengdwlffv.jpgSpolečnost OKD, a. s. se důrazně ohrazuje proti nepravdivým, pomlouvačným a zavádějícím tvrzením, která byla odvysílána v pořadu ČT Otázky Václava Moravce. OKD se proti lživým nařčením veřejně ohradila bezprostředně po odvysílání reportáže v pořadu Reportéři ČT. " I přes to Václav Moravec nadále opakoval neověřená, zavádějící a lživá tvrzení, které poškozují společnost OKD. Kdyby byl moderátor řádně připraven, mohl vysvětlení ke všem smlouvám najít minimálně na našem webu, případně v ČTK, která je v tomto týdnu zveřejnila, ale OKD prostor pro reakci v ČT prostě nedostala", řekla Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »